Haberler

Veterinerlik Lambaları

Led Muayene Lambası Özellikleri

Günümüz şartlarında veteriner klinikleri ortamında yapılan operasyonlar sırasında cerrahi aydınlatma tercihleri çok önemlidir. Genel olarak veteriner hekimler; hayvanların yumuşak doku ameliyatlarını, endoskopik prosedürlerini, laparoskopik ve ortopedik ameliyatlarını, oftalmoloji, diş ve çene ameliyatlarını farklı operasyonlar ile gerçekleştirmektedir.

 Veteriner Kliniklerinde Kullanılan Tıbbi Cihazlar

Veteriner kliniklerinde veteriner hekime; gerekli olan ışık gücünü sağlamak ve bunun yanında çalışma alanında bulunan gerçek doku rengini büyük oranda korumak son derece önemli olmaktadır. Bu konuda veterinerlikte kullanım gereksinimine bağlı olarak; muayene lambası ve operasyon lambası kullanılmaktadır. Genel olarak baktığımız zaman veteriner operasyon lambaları 3 şekilde monte edilmektedir.

Bunlar; seyyar operasyon lambası, tavana monte operasyon lambası, duvara monte operasyon lambası şeklindedir. Genel olarak, mobil ledli muayene lambası, tavana monte operasyon lambası birçok farklı tıbbi alanda kullanılmaktadır. Bu konuda teknolojinin gelişmesi ile veteriner operasyon ya da muayene lambaları günümüz led teknolojisi ile çalışmaktadır. Daha önceki dönemlerde ampul ile ışıklandırma yapılmakta ve bu da çok büyük sorunlara neden olmaktaydı.

 Veteriner Led’li Muayene Lambası

Günümüzde veteriner muayene lambaları özellik olarak led teknolojisi ile donatılmıştır. Genel olarak son teknoloji ile üretilmiş olan led muayene lambaları en başta veterinerlik için sonra da saç ekimi, kadın doğum ve jinekoloji için çok kullanışlı ve gerekli olan bir ürün haline gelmiştir. Bu bakımda bu alanlarda yapılacak olan operasyonlarda çalışılacak olan bölgeyi çok detaylı bir şekilde aydınlatmak için kullanılmaktadır.

Muayene lambaları kullanımında operasyon süresince tutarlı şekilde ışık çıktısı ve iyi bir görüş kalitesi sağlamak operasyonun verimli olması açısından çok önemli bir nokta olmaktadır.

 Muayene Lambaları Özellikleri

Muayene lambaları genel olarak 50.000 ve 80.000 lux arasında olan bir ışık şiddetine sahip olmaktadır. Ayrıca; muayene lambaları renk sıcaklığı özelliği (Kelvin) ile dokunun gerçek tonunu göstererek, daha doğru tanı koymak için çok önemli bir faktör olmaktadır. Bunun yanında ayarlanabilir renk sıcaklık değeri ile deri tonuna en uygun olan işlemi yapma olanağı sağlamaktadır.

Bunun yanında yüksek crı değeri ile led veteriner muayene lambaları ile operasyon alanını daha gerçek renk tonunda görerek, doku veya organların çok daha ince ayrıntıları ile incelenmesi sağlanır.

 Muayene Lambaları Kullanım Alanları

Genel olarak veteriner kliniklerinde kullanım sağlanan muayene lambaları; wood lambası şeklinde de kaliteli bir şekilde kullanılmaktadır. Bunun yanında

– Diş laboratuvarında

– Podiatrist alanlarda

– Güzellik merkezlerinde

– Cilt kliniğinde

– Diş kliniğinde

– Estetik plastik cerrahide kullanılmaktadır.

Kolay kullanımı ve de dayanıklı olan yapısı ile lambanın bütün özelliklerinin ayarlanabildiği, kontrol paneli olan lambalarda, kullanıcıların bütün gereksinimlerine en üst seviyede çözüm sunmaktadır. Aynı zamanda veteriner led’li muayene lambaları, mobil led’li muayene lambaları ile taşınabilir özellikte, tavana monte ve duvara monte çeşitleri ile de yerden tasarruf etmeye destek olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir